grafická verze fotogalerie

Střední škola

Praktická škola jednoletá - KKOV 78-62-C/01

Vstupní předpoklady:

Praktická škola jednoletá je určena žákům s mentálním postižením a souběhem vad, kteří získali ucelené vzdělání převážně v základní škole speciální.

Žáci se vzdělávají podle školního vzdělávacího programu pro Praktickou školu jednoletou "S praxí do života I." č. j. 183/2012 a dvouletou "S praxí do života 2" č.j. 184/2012 zpracované podle rámcového vzdělávacího programu pro Praktickou školu.

Délka vzdělávacího programu:
1 rok.

Forma studia: denní.

Přijímací zkoušky: pohovor.

Organizace výuky:

Jednoleté denní studium poskytuje přípravu zaměřenou na výkon jednoduchých činností, zejména v chráněném prostředí. Vzhledem ke speciálně vzdělávacím potřebám žáků je výuka organizována tak, aby odpovídala individuálním schopnostem a možnostem každého žáka.

Způsob ukončení:
závěrečná zkouška.

Certifikát: vysvědčení o závěrečné zkoušce.

Dosažený stupeň vzdělání: střední.

Praktická škola dvouletá - KKOV 78-62-C/02

Vstupní předpoklady:

Praktická škola dvouletá je určena žákům s mentálním postižením, případně žákům se souběhem vad.

Délka vzdělávacího programu:
2 roky.

Forma studia: denní.

Přijímací zkoušky: pohovor.

Organizace výuky:

Dvouleté denní studium poskytuje přípravu zaměřenou na výkon jednoduchých činností, zejména v chráněném prostředí a programu podporovaného zaměstnání. Vzhledem ke speciálně vzdělávacím potřebám žáků je výuka organizována tak, aby odpovídala individuálním schopnostem a možnostem každého žáka.

Způsob ukončení:
závěrečná zkouška.

Certifikát: vysvědčení o závěrečné zkoušce.

Dosažený stupeň vzdělání: střední.

Praktická škola jednoletá i dvouletá se nachází v prostorech U Nových lázní 1286/9, 415 01 Teplice.

SPOLUPRACUJEME

Základní škola a praktická škola Arkadie, o. p. s.

U Nových lázní 1286/9, 415 01 Teplice
e-mail: info(at)zsarkadie.cz

Odloučené pracoviště (1. stupeň ZŠ)

Purkyňova 10, 415 01 Teplice